Czemu srebrna biżuteria jest tak popularna?

Biżuteria srebrna sklep internetowy. Dowiedz się więcej na https://www.bizutik.pl.

Jest z ludźmi od wieków i pomimo dostępności różnych nowatorskich projektów, w gruncie rzeczy mało ewoluowała. Biżuteria wciąż pełni tę samą funkcję – jest swoistą dekoracją ciała i pozwala na wyrażenie własnego charakteru. Nic zatem dziwnego, że biżuterię tak samo często zakładają kobiety oraz mężczyźni, maluchy i ich rodzice, osoby z rozmaitych grup społecznych. Bez względu na to, które wzory cenimy, niemal za każdym razem biżuteria jest produkowana z takich samych materiałów – zwykle ze srebra. Czemu więc srebrna biżuteria bywa tak często kupowana? Jak dbać o srebrne przedmioty, żeby posłużyły przynajmniej kilka dziesięcioleci?

Atuty srebrnej biżuterii

Najważniejszym plusem srebrnej biżuterii jest z całą pewnością to, iż jej stosowanie daje szansę uniknąć wielu powikłań. Srebro jest antybakteryjne, więc zakładanie srebrnej biżuterii jest zalecane osobom, które w ostatnim czasie przekłuły uszy. Nie możemy nie wspomnieć również o jego wyglądzie, który łączy się ze stosunkowo niewielkimi cenami.

Jak troszczyć się o srebrną biżuterię

Srebro wytrzyma wiele czasu, jednak należy odpowiednio je pielęgnować. Co najważniejsze – nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy pracujemy – może się ona zarysować lub uszkodzić w kontakcie ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria musi również być czyszczona w wodzie z denaturatem lub sokiem z cytryny. Trzeba przechowywać ją w szkatułce z miękką wyściółką – nie dopuścimy wówczas do jej uszkodzenia.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]