Kolczyki z kamieniami na każdą kieszeń

Więcej o kolczykach z kamieniami.

Chociaż biżuteria może obyć się bez kamieni szlachetnych, to ciężko stworzyć bez nich eleganckie bransoletki czy pierścionki. Minerały potrafią zupełnie zmienić wizualne walory biżuterii – inny charakter mają bowiem kolczyki z kryształami, inny zaś te wysadzane turkusem. Które naszyjniki oraz kolczyki z kamieniami szczycą się największą popularnością? Które Minerały wykorzystywane przez złotników są prawdziwe, a które okazują się syntetycznymi produktami? Odpowiedź potrafi zadziwić – zwłaszcza czytelników, którzy nie znają się na wyrobie biżuterii.

Kolczyki z kamieniami sztucznymi

Warto wspomnieć, iż sporo surowców stosowanych do produkcji kolczyków z kamieniami to minerały syntetyczne. Wśród nich najpierw należy wymienić cyrkonie, które powstają z itru i cyrkonu, a rozmaite barwy są zasługą takimi domieszkom, jak cer czy kobalt. Oprócz cyrkonii, kamieniami sztucznymi są także kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Kolczyki z kamieniami – opale czy bursztyn

Złotnicy znacznie częściej stosują rzecz jasna kamienie szlachetne. Najpopularniejsze to bez wątpienia topazy, mogące mieć barwy od szarych do różowych i nadzwyczaj wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko robione są również z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie naturalnych minerałów zwykle zwiększa koszty zakupu takich kolczyków. Dobrze przy tej okazji pamiętać, iż są to dzieła dużo bardziej unikatowe, niż te ze sztucznymi kamieniami.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]