Pierścionki zaręczynowe bez tajemnic

Sprawdź, gdzie zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków.

Kiedy spotkasz partnerkę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu podejmiesz decyzję o małżeństwie. Wpierw jednak ma miejsce ta wyczekiwany przez wiele kobiet moment – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – tradycja od wielu wieków

Danie kobiecie w prezencie pierścienia to bardzo stary zwyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają kształt okręgu, który symbolizuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, zwanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z wiary, że od owego palca prowadzi “vena amoris”, to znaczy żyła wiodąca bezpośrednio do serca. Ogólnie uważa się, iż to Grecy przywieźli na Stary Kontynent obyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych. Pierwotnie wykonywano je z tataraku, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, głównie żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze złota bądź srebra obdarowywano wyłącznie wtedy, gdy mężowie chcieli zademonstrować swoją całkowitą ufność do partnerki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, złotem i platyną, tymczasem surowce te faktycznie powszechnie wykorzystuje się do ich wytwarzania dopiero od paru stuleci, natomiast duży przyrost ich uznania daje się spostrzec w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – ile powinieneś wydać?

Rzecz jasna, idealna biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścień z ogromnym brylantem, jednakże możliwości dowolnego zestawiania przeróżnych kamieni oraz metali są ogromne. Oprócz diamentów wykorzystuje się tanzanit, rubin czy topaz. Część osób wybiera tańsze metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, a nawet drewno, jednak nieprzerwanie na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i różnych rodzajów złota (różowego, żółtego i białego).
Ile musi kosztować pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było przeświadczenie, iż mężczyzna musi zapłacić na niego minimum dwumiesięczną pensję. Cena zakupu zależna jest od wielu elementów: wzoru, surowca, liczby karatów czy użytego kamienia, toteż każdy kupi ładny, niepowtarzalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednak, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem uczucia i zaangażowania, dlatego jego koszt nie jest najważniejszy. Ważne jest to, czy spodoba się naszej przyszłej żonie.

Nasz adres:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]