Srebrna biżuteria z ametystami

Dalsze informacje o biżuterii z ametystami

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w USA, Meksyku, Australii i Sri Lance. Złoża tego kruszca znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach królów brytyjskich. w XXI wieku, znajdujemy go w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych kreacji. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć drobne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać większy element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst to kamień relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, lecz również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i zapomina o troskach. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własną opinię.