Wisiorki srebrne

Kup srebrne wisiorki

Srebro od lat znajduje się wśród najchętniej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda, a także charakteryzuje je ciekawy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten jest bardzo delikatny, przez co łatwo go zarysować. W jaki sposób zatem dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Silne środki myjące dla wykonanych ze srebra ozdób okazują się szkodliwe. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy zatem używać ich do pielęgnacji biżuterii, a w czasie prania ręcznego koniecznie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy znaleźć pudełka wyściełane od środka delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten nie najlepiej znosi też kontakt z wilgocią czy wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Zanim schowamy parę ozdób do pudełka, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną szmatką albo włożyć do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli, która świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego odpowiednie będą również wódka, białko jaja oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z miękkich ścierek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.