Co musisz wiedzieć zanim weźmiesz udział w trekkingu górskim

Jeszcze nigdy nie spotkałeś tak korzystnej oferty trekkingu górskiego!

Górskie wypady przybierają wiele form. Od krótkich spacerów po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. By uczestniczyć w tych ostatnich, konieczna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (zarówno oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także biegłość obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Aczkolwiek za niejednokrotnie ogromny trud zyskujemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i obcowania z dziką przyrodą.

Poziomy trudności trekkingów

Skala trudności jest uzależniona od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Profesjonaliści wymieniają 3 poziomy trudności wypraw w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do większej aktywności. Następny poziom trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej i co najmniej minimalnej praktyki w górach – chociażby w Karpatach. Trzeci stopień to wycieczki dla jednostek ze znakomitą kondycją fizyczną, wiedzą z zakresu charakteru wysokich łańcuchów górskich i biegłym w użyciu sprzętu, a także nieobawiających się niekomfortowych warunków obozowania w czasie kilkudniowej wędrówki.

Gdzie uprawa się popularne trekkingi?

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W Polsce miłośnicy tego rodzaju aktywności najbardziej upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o pozostałe góry Europy, szerokim uznaniem szczycą się Alpy, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Góry Przeklęte na Bałkanach oraz wschodnia część Karpat. Najbardziej obeznane w trekkingu osoby mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Karakorum, Andach lub Himalajach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]