Chcesz kupić bieliznę kompresyjną? Sprawdź https://sklep-hummel.pl/pl/c/ODZIEZ-I-BIELIZNA-KOMPRESYJNA/280.
Właściwie każdy słyszał o sportowej odzieży termoaktywnej, aczkolwiek nie wszyscy spotkali się z definicją „odzież kompresyjna” w odniesieniu do sportu, bo ten termin bardziej łączony z akcesoriami używanymi w medycynie. W tym artykule przedstawimy tę kategorię odzieży sportowej i opowiemy o tym, jak oddziałuje ona na efektywność ćwiczeń osoby, która ją nosi.
Bielizna oraz odzież kompresyjna – zalety
Odzież oraz bielizna kompresyjna to profesjonalne produkty, które mają szereg cech pozytywnie wpływających na wygoda ćwiczeń. Taka odzież silnie przylega do ciała co powoduje, iż otoczone nią mięśnie prędzej się regenerują. Kontrolowany ucisk, jaki zapewnia ta zazwyczaj bezszwowa odzież, skutkuje lepszym dotlenieniem i ukrwieniem tkanek oraz szybszym odprowadzeniem “zakwasów” ze zmęczonych mięśni. Dobrej klasy odzież uciskowa latem nie pozwoli na przegrzanie organizmu, natomiast w zimowe miesiące sprawnie uchroni go przed chłodem. Ta cecha ubrań kompresyjnych pozwala na używanie ich zarówno przez sportowców preferujących treningi na świeżym powietrzu, jak i tych ćwiczących pod dachem ulubionego klubu fitness. Kolejną niezwykle istotną cechą odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność zapobiegania mikrourazom mięśni, jako że ogranicza ona wstrząsy oraz wibracje mięśni, nieraz występujące w czasie treningów o charakterze siłowym.
Bielizna i odzież kompresyjna – czy zawsze ubierać na czas treningów?
Odzież kompresyjna przeznaczona została zwłaszcza do zakładania jej w czasie energicznych ćwiczeń. Przykładowo spodnie o cechach kompresyjnych normują pracę tkanki mięśniowej nóg, pośrednio pomagając biegaczom na osiągnięcie lepszych wyników, a koszulki kompresyjne podpierają mięśnie pleców i brzucha. Zawodowi sportowcy, skupieni na ćwiczeniach wszystkich mięśni na co dzień korzystają z kombinezonów kompresyjnych, zaś przeciętni bywalcy klubów fitness zazwyczaj korzystają z kompletu top plus legginsy. Sportowe skarpetki lub getry kompresyjne można zakładać na czas treningów, jednakże poleca się stosować je raczej zaraz po ćwiczeniach, żeby szybciej zregenerować mięśnie. Istotne jest także, aby trafnie dopasować rozmiar odzieży czy bielizny kompresyjnej, tak żeby nie prowadziła do nadmiernego ucisku, który mógłby niekorzystnie wpłynąć na przepływ krwi. Odzież kompresyjną męską oraz damską bez trudu zamówimy w większości sklepów sportowych.
Nasz adres:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce
Mob.: +48 798-558-877
E-mail:
[email protected]