Jesteś głodny górskich wrażeń? Może czas na wyprawę na Kilimandżaro?

Szukasz korzystnej oferty wycieczki na Kilimandżaro? Nie zwlekaj! Wystarczy kliknąć tutaj.

Zdobywanie górskich szczytów to fantazja wielu turystów, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Pamiętnych przeżyć niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga prawie 6 km n.p.m. Globtroterów wabią przede wszystkim niesamowite widoki, znikające już lodowce, jak również sposobność ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Shira, Uhuru i Mawenzi. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymusza stosowną preparację – ze względu na znaczną wysokość realne jest zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast kapryśne warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu jest dla turystów dużym wyzwaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą dysponować świetną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez blisko 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym należy pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw febris flava, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą zaleca się również zakupić medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozkwitem choroby uchroni także stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających owady oraz nakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego ramiona i nogi. A jak uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]