Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Kup kaski do jazdy konnej

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportu, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, przez sporą prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy narażona jest w szczególności głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej można nabyć dwa typy zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednakże tak dobrej ochrony jak kask, przez co rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowców, który ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi atestami oraz umożliwiać regulację rozmiaru lub być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask jeździecki nie powinno się także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej okolicy nie dostaniemy odpowiedniego modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]