Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Nigdy wcześniej nie widziałeś tak dobrej oferty trekkingów w Himalajach!

Himalaje razem ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to wiele czynników – głównie fakt, że są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba napomknąć również o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stały się polem zmagań doświadczonych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również wśród okazjonalnych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na początku należy podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Kłopoty powoduje również samo przygotowanie wyjazdu – kupno biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Dlatego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w te okolice. Dodatkowym plusem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Lhotse lub Annapurny

Z ewidentnych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach lub Karakorum w Karakorum albo Himalaje rzadko postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, że te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, gdyż nieraz organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Manaslu, Everest czy Shishapangma. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków oraz podziwianie nieprzeciętnych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]