Urlop we włoskich Alpach. O trekkingach w Dolomitach

Dolomity trekking. Zdobądź więcej informacji.

Pasjonaci aktywnego spędzania wolnego czasu na pewno przebyli większość szlaków trekkingowych w Polsce, które wyznaczone są w Karkonoszach, w Bieszczadach i w Tatrach. Nie ulega wątpliwości, iż budzą one zachwyt, jednakże osoby chętnie praktykujące ten rodzaj sportu z czasem pragną doświadczyć jeszcze raz intensywnych emocji płynących z wycieczek po nieznanym terenie. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do tras w polskich górach, skoro można podziwiać olśniewający krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne turni, baszt skalnych i ostrych grani

Dolomity, czyli pasmo górskie leżące w całości w Południowych Alpach Wapiennych, wyróżniają się pokaźną liczbą baszt skalnych, turni oraz poszarpanych grani, które w czasie dnia przez padające na nie słońce zmieniają swoją barwę. Jest to także jedno z najurokliwszych pasm górskich naszego kontynentu (jeśli nie na całym świecie!), nic zatem dziwnego, iż dekadę temu dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w górach tych występują kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wiele urwisk i bardzo spadziste stoki, wytyczono w nich też wiele łatwych tras krajobrazowych, z którymi da sobie radę większość osób uprawiających trekking.

We włoskich Dolomitach spędzisz też ciekawie zimowe miesiące

Początkujących entuzjastów trekkingu niewątpliwie urzeknie przejście przez to pasmo górskie po via ferratach, czyli po trasach turystycznych zaopatrzonych w liny asekuracyjne. Harmonogram wypraw tego rodzaju jest tak skonstruowany, by członkowie grupy przeszli szkolenie z zasad asekuracji i metod przemieszczania się po takiej trasie. Obeznani z górami i mający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia trasą po graniach Brenty, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla większości osób fizycznie bardzo trudna, lecz jej uczestnicy na pewno będą oo niej pamiętać do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić również ciekawie zimowe miesiące, chodząc po mało spadzistych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać między innymi widoki na grupę Dolomiti di Sesto czy szczyt Averau.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]