Wyprawy górskie najlepiej z doświadczonych przewodnikiem

Szukasz szczegółowych wiadomości o aktualnej ofercie wypraw? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Góry od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, wspaniałe widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nic zatem dziwnego, że turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności szlaków powoduje, że każdy – także absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopoty może jednakże sprawiać sama organizacja wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane problemy mogą stać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach zaleca się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod nadzorem wytrawnego przewodnika, nie świadczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje

Największym zainteresowaniem wśród zwolenników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, jednakże ze względu na wysoki poziom trudności i znaczne koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na te rejony. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Poza tym polskie firmy aranżują też wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]