Jakie jest zastosowanie kabla koncentrycznego?

Chcesz kupić kabel koncentryczny? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

W zdecydowanej większości domów znajduje się odbiornik telewizyjny. Większość z nas uwielbia od czasu do czasu obejrzeć interesujący dokument lub dobrej jakości serwis mający charakter informacyjny. Aby jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, konieczne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które aktualnie kupimy bez najmniejszych problemów w sklepach mających w swojej ofercie elementy do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sklepach znajdują się dzisiaj bardzo różne kable koncentryczne, charakteryzujące się nieco innymi parametrami. Najbardziej elementarny podział wyróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny z całą pewnością powinien zwrócić uwagę na jego istotne właściwości. Znaczenie mają dopasowanie i tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na naprawdę wysokim poziomie. Rewelacyjnym produktem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, iż kabel wyróżnia się doskonałym poziomem oraz chroni sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą znacząco wpływać na ostrość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych producentów bardzo dobrze sprawdzają się w rozbudowie, ale także podczas modernizacji sieci teletechnicznych tak niewielkich, jak i dużych operatorów. Większość kabli koncentrycznych zgodna jest z wyśrubowanymi wytycznymi produkcji. Dzięki temu wahania parametrów w ich przypadku są nieznaczne bądź żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego typu elementów używa się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią najczęściej połączenie materiałów bardzo różnych. Najczęściej rdzeń wykonywany jest z miedzi. Miedź jest materiałem odznaczającym się doskonałą trwałością, który nie traci swoich właściwości nawet po długim czasie użytkowania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania osłony stosuje się materiały niewrażliwe na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]