Stacja czołowa – urządzenie do zbiorowego odbioru sygnału

Kup stację czołową na telmor.pl.

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy cieszyć się telewizją kablową oraz internetem. To centralny punkt, który skupia specjalistyczne sprzęty służące do poprawnej transmisji dźwięku i obrazu. Pozostałe moduły tworzą razem kompleksowy system antenowy. Zobaczmy, z jakich części składa się stacja czołowa i gdzie najczęściej jest montowana.

Stacja czołowa – w obiektach użyteczności publicznej i w spółdzielniach mieszkaniowych

Stacja czołowa używana jest w modułach zbiorowego odbioru sygnału – między innymi w ośrodkach wypoczynkowych, motelach, szpitalach a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Transportuje ona informacje do poszczególnych odbiorników. Specjalna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV to jeden z zasadniczych modułów wchodzących w skład stacji czołowej. Dedykowane programy ułatwiają jej precyzyjną konfigurację. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – takie jak DTV AV2 czy DTVD CI1.

Stacja czołowa – kompleksowy system antenowy

Poszczególne części składowe dedykowane są do przetwarzania sygnałów różnego pochodzenia, przykładowo DVB-S/S2 i AV. Standard analogowy jest gorszy niż cyfrowy – występują awarie w transmisji dźwięku i obrazu, a rozbudowa pochłania duże koszty. Wiele komponentów składających się na stację czołową wyposażona jest też w osobne porty USB, dzięki którym można wprowadzić własny content. Sprawny system antenowy osiągamy poprzez połączenie rozmaitych komponentów.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]