Badania psychologiczne operatorów

Zamów badania operatorów Bielsko Biała na http://www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/.

Są niezbędne do tego, by sprawdzić, czy określony człowiek jest wstanie podjąć pracę jako operator wózka oraz innej maszyny. Choć sporo badanych podchodzi do nich ze strachem, jeśli nie mamy zaburzeń psychicznych, ich zaliczenie nie może sprawić nam większych kłopotów. Jak jednak przebiegają badania operatorów pojazdów? Czego należy się po nich spodziewać?

Wstęp do badania operatorów

W pierwszej części testu potencjalny operator wypełnia przygotowany przez specjalistę kwestionariusz. Powinien w nim rozwiązać zadania związane z działaniem w różnych, niekiedy trudnych sytuacjach. Po przeczytaniu kwestionariusza kandydatastarającego się o uprawnienia, psycholog będzie miał możliwość stwierdzić, jak dobrze reaguje na nerwy oraz ocenić jego sprawność intelektualną i dojrzałość społeczną. Treść kwestionariuszy zależy od profesji kandydata. Pierwszy etap badania operatorów często powoduje ogromny stres, ale jej przejście rzadko jest niewykonalne.

Badania operatorów – aparaty

Ostatni etap badania operatorów wymaga zastosowania specjalnie opracowanych urządzeń. Kolejne zadania sprawdzają takie umiejętności jak refleks lub podejmowanie decyzji w przypadkowych przypadkach. Powinniśmy wiedzieć, że czasem ten element badań może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, jeśli starający się o uprawnienia w rozmowie przyzna się do nie najlepszego nastroju albo badanie wykaże, iż przed odwiedzeniem poradni spożył napój wyskokowy. Badanie może być wtedy odłożone na inny termin albo – jeśli powodem jest spożycie alkoholu – także odwołane.

Nasz adres:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]