Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z często występujących procesów wynikających ze starzenia się organizmu. Jej oznaką jest pogorszenie widzenia w bliży, co praktycznie uniemożliwia korzystanie z smartfona lub laptopa, pisanie, czytanie czasopism oraz podejmowanie wielu powszednich czynności. Presbiopia jest wynikiem zachwiania zdolności akomodacji oka lub jej zupełnej straty. Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem może być noszenie okularów, niemniej jednak powoduje to pewne komplikacje. Szkła do bliży utrudniają dostrzeganie dali, okulary progresywne z reguły nie są tanie, natomiast modele dwuogniskowe nie zawsze są wygodne. Idealnym wyjściem może być więc pozbycie się presbiopii dzięki zabiegowi.
Leczenie starczowzroczności – wykonuj bez przeszkód proste czynności
Jak już wspomnieliśmy, leczenie presbiopii umożliwia uchronienie się od wielu problemów przy realizowaniu koniecznych, najłatwiejszych czynności. Jednostki mający tę chorobę (wypada zaakcentować, że często pierwsze oznaki presbiopii przejawiają się już ukończeniu 40 roku życia) mają problemy z czytaniem lub korzystaniem z laptopa, a także przemieszczaniem się komunikacją miejską (trudności ze sprawdzeniem planów jazdy) bądź dokonywaniem zakupów (w gruncie rzeczy uniemożliwia przeczytanie etykiety artykułu). Ponadto, odwrotnie do miopii, starczowzroczność nie jest rekompensowana przez możliwość wyraźniejszego widzenia w dali, a używanie szkieł korekcyjnych okazuje się dla chorego uciążliwe. Warto także pamiętać, że wada ta się ciągle zwiększa, a każde kolejne dwa lata skutkują zazwyczaj pogorszeniem widzenia o blisko ćwierć dioptrii.
Korekcja starczowzroczności – likwidacja wady w czasie jednego zabiegu
Poza korekcją przy użyciu szkieł korekcyjnych, dostępne jest także leczenie presbiopii z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność zakładania okularów. Metody jak np. PRESBYMAX® są także drogą ku temu, aby podczas pojedynczego zabiegu zupełnie uwolnić się od wady w obu oczach.
Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]