Jak leczyć wady wzroku? O korekcji laserowej

Skieruj się na voigtklinikaoka.pl, aby uzyskać informacje dotyczące laserowej korekcji wzroku Kraków.

Komfort na co dzień, praca w rozmaitych zawodach czy możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to zaledwie kilka z powodów, które popychają pacjentów do przeprowadzenia korekcji laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnich latach wciąż wzrasta, na co wpływ ma na pewno coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia) oraz bardzo niskie ryzyko możliwych powikłań. Za rozważeniem wykonania zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Wiele badań wykazuje bowiem, iż zaniedbane wady wzroku mogą prowadzić do znacznie poważniejszych problemów, bowiem są czwartą (tuż po jaskrze, zwyrodnieniu plamki oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się jeden na trzech mieszkańców Europy.

Laserowa korekcja wzroku – skuteczność i niewielkie niebezpieczeństwo powikłań

Korekta laserowa wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej środku można osiągnąć imponujące rezultaty. Zmniejszając jej obwód i unosząc środek, można natomiast wyeliminować nadwzroczność. W dzisiejszych czasach bardzo popularnym typem lasera używanego w trakcie procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie pulsy światła podczerwonego. Umożliwia to dokonanie precyzyjnego modelowania, a przy tym redukuje zagrożenie naruszenia pozostałych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej formy leczenia wad wzroku przemawia niemało czynników. Najistotniejsze to z całą pewnością precyzja, niska inwazyjność, efektywność, jak również małe zagrożenie powikłań. Należy wspomnieć też o tym, iż zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Korekta laserowa wzroku – są również przeciwwskazania

Zanim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, trzeba zdać sobie sprawę z tego, iż w pewnych kazusach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy głównie nieukończony 21 roku życia, choroby oczu jak przykładowo zaćma, ciążę oraz karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe czy posiadanie rozrusznika serca.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]