voigt medica, korekcja wad wzroku kraków, optometrysta kraków

Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się kłopotliwych i nieraz groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien poddać się operacji wzroku?

Korekcja wad wzroku – procedura bezpieczna i nieinwazyjna

Zaledwie dekadę temu korekta wzroku ograniczała się do noszenia soczewek kontaktowych czy też okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekty umożliwiające leczenie dalekowzroczności, starczowzroczności, jaskry, a także wielu pozostałych schorzeń. Wyjątkowo rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku, która cechuje się dużą efektywnością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent szybko wraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie pracuje doświadczony zespół, specjalizujący się w nowoczesnych metodach leczenia. Biegły optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować najlepszą metodę leczenia oraz usunąć wadę wzroku. Eksperci działający w klinice okulistycznej korzystają z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, zatem mogą zidentyfikować nawet rzadkie dolegliwości oczu.

Z jakimi chorobami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się też terapią innych chorób, takich jak np. stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy modelowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided. Oprócz tego specjaliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest testem użytecznym w diagnozowaniu jaskry, zapalenia gałki ocznej oraz innych groźnych chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją zaćmy. Korygowanie wad wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się również innymi przypadkami, jak np. usuwaniem kaszaków lub ciał obcych z oka.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]