Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – to możliwe!

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o leczeniu plamki żółtej, odnajdziesz na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/.

Zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to choroba wzroku, która rozwija się u ludzi w starszym wieku i zdecydowanie pogarsza jakość widzenia. Obecnie specjalistyczne kliniki oferują pomoc w korekcji tej przypadłości. Zabieg AMD jest drogą do przywrócenia komfortu życia.

Nadwaga i inne możliwe przyczyny zwyrodnienia plamki żółtej

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej znamionująca się najwyższym zagęszczeniem światłoczułych czopków – to za jej sprawą nasz wzrok jest ostry. AMD jest przypadłością, która przejawia się poprzez obniżenie się ostrości wzroku i zniekształcenie obrazu. Odróżniamy postać mokrą oraz suchą tej choroby. AMD dotyka głównie osoby po pięćdziesiątce, natomiast zespół przyczyn choroby nie został wciąż do końca zrozumiany. Przypuszcza się jakkolwiek, iż przyczyną AMD może być szkodliwy tryb życia – jak np. uzależnienie od papierosów, nadmierna ekspozycja na światło ultrafioletowe czy otyłość. Wpływ mogą mieć również czynniki genetyczne, a także odrębne choroby współistniejące, takie jak cukrzyca lub hipertonia. Nowoczesna medycyna wypracowała na szczęście techniki, które skutecznie leczą to schorzenie. Leczenie AMD jest przeprowadzane z wykorzystaniem zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera 3 generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne rezultaty w przypadku postaci suchej AMD.

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – czy jest bezbolesne?

Specjalistyczny laser oddziałuje na starzejące się komórki oka zarazem nie powodując uszkodzeń w receptorach siatkówki. Ten sposób leczenia jest nieinwazyjny, dzięki czemu może być przeprowadzany u wielu grup pacjentów zagrożonych uszkodzeniem bądź utratą wzroku. Metoda laserowa aktywuje komórki do odtwarzania się i przerywa trwające procesy zwyrodnieniowe. Terapia 2RT poprawia jakość widzenia i metabolizm siatkówki. Leczenie AMD nie wywołuje dyskomfortu – jest bezbolesne dla chorego. Przed przystąpieniem do zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe, a sam zabieg 2RT trwa ledwie kilka minut.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]