Rehabilitacja polem magnetycznym – aparat do magnetoterapii

Magnetoterapia sprzęt. Zdobądź więcej informacji.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się różne oddziaływanie, jednak wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia poprawia również krążenie, likwiduje obrzęki, pomaga w stanach zapalnych i redukuje ilość wolnych rodników.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Gdzie stosuje się aparat do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na duże gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zwykle jest to urządzenie stacjonarne, rzadko wykorzystywane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy także modele przenośne, bardzo dobrze nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]