Atrakcyjne wyprawy w górach Europy – trekking w Alpach

Jeśli interesuje Cię dobra oferta wycieczki w Alpy, wejdź na www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Entuzjaści gór, którzy poznali już z każdej strony wszystkie trasy w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Karpatach, nierzadko zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i przeglądają oferty eskapad w inne europejskie łańcuchy górskie. Szereg z nich zdecyduje się na wyjazd w Alpy, gdzie być może pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Najbardziej znane szczyty Alp

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoją powierzchnią parę państw, m.in. Słowenię, Włochy, Liechtenstein oraz – naturalnie – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski w Europie, czyli Mont Blanc, określany również mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednakże to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe malownicze wierzchołki, o zdobyciu których marzą wspinacze ze wszystkich stron świata, to przykładowo Weisshorn – 4506 m n.p.m., Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m. czy Dom – 4545 m n.p.m., a także inne znaczące dla alpinizmu szczyty, jak Eiger lub Piz Badile. Alpy dzielą się na wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Podczas wyprawy w Alpy możesz bezpiecznie podnosić swoje kwalifikacje

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują polscy organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest dużo atrakcyjnych ofert przeznaczonych dla pasjonatów gór o różnorodnym szczeblu doświadczenia. Ci, którzy nie mieli jeszcze styczności z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyli już pewne umiejętności narciarskie i potrafią wykazać się dobrą wydolnością fizyczną, mogą uczestniczyć w tygodniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla bardziej zaawansowanych organizowane są wyprawy na via ferraty w Austrii połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala podwyższać swoje umiejętności. Tym, których interesuje głównie aspekt szkoleniowy, zalecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu naukę fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Bezdyskusyjnym plusem tych wycieczek jest to, że organizowane są w niewielkich, najczęściej kilkuosobowych grupach, co powoduje, że każdy z uczestników otrzymuje całkowitą uwagę szkoleniowców.

Z profesjonalnymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się wspaniałym doświadczeniem, niosącym radość z przezwyciężania naszych ograniczeń, jak również podsycającym apetyt na więcej.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]