Najciekawsze trasy rowerowe Małopolski

Na narowery.visitmalopolska.pl uzyskasz więcej informacji o najpiękniejszych trasach rowerowych w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej klarowne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca należałoby odwiedzić? Przedstawiamy ciekawe, legendarne i nowe, lecz z pewnością najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Nowe miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest dużo – w wielu z nich spotykamy tłumy, jednak czy znasz te mniej znane i nowe miejsca w Małopolsce, jakie należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją zupełnie nieznaną, ale jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go przede wszystkim amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudowny pejzaż – przy odpowiedniej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z w największym stopniu interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najpoprawniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, lecz warte uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest wybitnie poetyczny Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany i słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Przyciągające atrakcje w Małopolsce / Piękne oraz interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, interesujące miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy raczej tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie wyłącznie laików, lecz też uznanych alpinistów i himalaistów.