Nie spędzaj urlopu bezczynnie – skorzystaj z ofert aktywnych wypraw

Szukasz więcej informacji o aktywnych wakacjach dla singli? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Istnieją dwa typy ludzi: pierwsi lubią wolne dni spędzać na błogiej bezczynności, a drudzy każdy dzień urlopu starają się zaplanować sobie tak, by zrobić coś spektakularnego, czego wcześniej nie przeżyli. Specjalnie dla takich osób agencje turystyczne przygotowują atrakcyjne oferty wypraw dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – czy warto się na nie zapisać?

Aktywne wycieczki to rzetelnie przygotowane kilkudniowe wyprawy dla osób, które chcą zobaczyć przeróżne zakątki świata i Polski od kompletnie innej strony. Harmonogram takich wycieczek jest naładowany niesamowitymi atrakcjami, których typowy turysta nie uświadczy z pozycji wygodnego siedziska na balkonie wydzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób poszukujących nowych doświadczeń to też pierwszorzędna okazja, aby zdobyć dodatkowe umiejętności, gdyż częstokroć wiąże się ze instruktażami koniecznymi do opanowania mechanizmów przeżycia na danym terenie. Podczas wyprawy w góry można między innymi nauczyć się używania raków i czekana czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy opanowują metody survivalu, a także tego, co zrobić w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich spotkać, czyli przykładowo w przypadku lawiny. Trzeba również napomknąć, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi zadaniami wymagającymi zaufania i kooperacji z innymi uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Gdzie aranżowane są wycieczki dla aktywnych?

Najbardziej atrakcyjne wyprawy, do których musimy wykazać się wysoką kondycją fizyczną, to przede wszystkim wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a kierunkiem są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i zdobyć cztery najbardziej znane wierzchołki tego rejonu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę oraz Turbacz. Mogą też wybrać się na Sycylię, gdzie zobacząz bliska Etnę, miejscowe parki narodowe i odwiedzą zachwycające miasta tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanię. Lecz Europa to nie jedyne rejony, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade również podczas wycieczki do Namibii albo w Himalaje.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]