Skitury – wycieczki po górach na nartach

Skitury - więcej o ofercie na www.exploruj.pl.

Gros turystów wyruszających w góry zimą, jedzie tam najczęściej jedynie po to, żeby spędzić czas na szaleństwie na nartach lub na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz w życiu uczestniczyć w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury – jazda terenowa na nartach

Turystyka narciarska przeżywa aktualnie swój boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już zwyczajnego odpoczynku w górskiej chacie i przelotnego zjazdu z przepełnionych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na podziwianie ich uroków podczas dość wyczerpujących, a zarazem bardzo satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana jedynie dla doświadczonych w górach osób, które przyswoiły sobie dobrze technikę jazdy i które wiedzą też jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Poruszanie się daleko od dostosowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego też lżejszych butów oraz nart.

Gdzie wyjeżdżają pasjonaci skitur?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie ulubionymi destynacjami pasjonatów skitur są z pewnością bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę również średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni jedynie do wypadów organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam wspaniałe warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest sposobność wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal położony na wysokości przeszło 4 tyś. metrów n.p.m. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie są pewne, która trasa będzie odpowiednia do posiadanego przez nie doświadczenia, mogą szukać w tym obszarze doradztwa instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]