Sri Lanka – podróż do kolebki herbaty

Więcej na temat wakacje Sri Lanka na https://www.relaksmisja.com/kraje/sri-lanka/

Pomimo że nad Bałtykiem oraz w polskich Tatrach jest dużo atrakcyjnych miejscowości, w których można aktywnie spędzić urlop, czasem marzymy by choć raz wyjechać w jakieś odległe kraje i wynieść tradycyjny wakacje na zupełnie inny poziom. Kapitalnym pomysłem jest wyjazd do Azji, ponieważ tamtejsze zwyczaje oraz kultura są pod każdym względem inne od europejskich, wobec tego polskiemu turyście przyniosą niemało fantastycznych doznań. Taką otwierająca oczy wycieczką z pewnością będzie wyjazd na Sri Lankę, czyli do “olśniewającego kraju”, bowiem to właśnie znaczy ta nazwa w sanskrycie.

Aktywne zwiedzanie albo relaks na plaży – atrakcje Sri Lanki

Sri Lanka to stosunkowo nieduże państwo zlokalizowane na wyspie Cejlon oraz okolicznych mniejszych wysepkach, więc zrozumiałe, że większość europejczyków za najważniejszą atrakcję uważa jej malownicze plaże, a także możliwość ujrzenia jednej z najwspanialszych raf koralowych na Ziemi. Cejlon słynny jest także z obszernych pól herbaty, której uprawa jest najważniejszą gałęzią gospodarki Sri Lanki. Aczkolwiek jest to też państwo, które w swoim zasłoniętym dżunglą sercu ukrywa wiele zabytków krajobrazowych i historycznych, co nie powinno wzbudzać zdziwienia, bowiem historia tego kraju sięga ponad 3 tys. lat.

Co w związku z tym trzeba zwiedzić na Sri Lance? Odwiedzający Cejlon powinni obowiązkowo odwiedzić królewski ogród botaniczny, odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najbardziej znanych – świątynię Świętego Zęba Buddy, zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek kilku religii i, rzecz jasna, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni lub zobaczyć je w Parku Narodowym Yala, który jest sławny też ze swoich niedźwiadków wargaczy, sambarów i bawołów. Nie można również spędzić wczasów na Sri Lance i nie sprawdzić jak produkowana jest herbata i nie wypić choć raz najświeższego Earl Grey’a w życiu. Koniecznie należy również przejechać się charakterystycznym miejscowym pociągiem.

Jak zaaranżować podróż na Sri Lankę?

Na Sri Lankę można wyjechać w dużej grupie turystów z większością popularnych biur podróży, aczkolwiek najciekawszy urlop na Cejlonie to te przygotowane w oparciu o nasze osobiste zainteresowania. Taki urlop szyty „na miarę” organizuje krakowskie biuro Relaksmisja, które sięgając do swojego doświadczenia jest w stanie dopasować plan urlopu do oczekiwań każdego turysty.

Nasz adres:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]