Jeśli szukasz złotych monet, powinieneś odwiedzić ten adres.
Ludzie decydujący się na inwestycję w złoto mogą skorzystać z mnóstwa różnych opcji: nabywać akcje spółek związanych z rynkiem kruszców bądź kupować fundusze inwestycyjne lokujące środki w branże gospodarki związane z tym metalem szlachetnym, czy też gromadzić biżuterię inwestycyjną. Kolejną metodą jest nabycie złota inwestycyjnego, które oferowane jest zarówno w formie sztabek, jak i monet bulionowych.
Złote monety bulionowe – nie są bite w limitowanym nakładzie
Monety ze złota kojarzymy przeważnie z monetami kolekcjonerskimi, jednakże monety bulionowe, czyli lokacyjne, czy to ze złota czy z innych metali szlachetnych, odróżniają się od nich pod paroma względami. Po pierwsze monety bulionowe są bite w celu lokowania w nich środków finansowych, z tej przyczyny ich nakład z danego roku nie jest limitowany, a raczej determinowany przez popyt na rynku. Monety bulionowe nie są bite w kolekcjach tematycznych bądź w związku z ważnymi wydarzeniami, skutkiem tego ich design wyjątkowo z rzadka jest modyfikowany. Przeważnie złote monety bulionowe emitowane przez konkretną mennicę różnią się od siebie zaledwie rocznikiem bicia. Istotne jest to, iż część monet bulionowych, mimo uważania ich za środek płatniczy, nie ma przypisanego nominału ustalonego w walucie, a ich rzeczywistą wartość wyznacza ciężar oraz próba użytego do ich bicia metalu szlachetnego. Plusem monet bulionowych jest to, że są rozpoznawalne w każdym zakątku globu, a ich odsprzedaż jest prostsza niż miejscowych monet kolekcjonerskich.
Domieszka innych metali podnosi twardość złote monety bulionowe
Najpopularniejsze pośród inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 oz, jakkolwiek mennice biją dodatkowo monety o wadze 1/4 czy 1/50 oz złota. Warto wiedzieć, że monety bulionowe wybijane są zwykle z 24 karatowego złota, a więc .999, lecz przykładowo. Amerykański Gold Eagle albo południowoafrykański Krugerrand emitowane są z kruszcu próby .9167. Gdy monety bulionowe mają w sobie domieszkę miedzi, ma to najczęściej na celu podniesienie twardości monety, a w konsekwencji zmniejszenie możliwości jej zniszczenia. Monety bulionowe z domieszką innych metali są cięższe, a nominał, którym są oznaczone powiadamia o wadze czystego złota użytego do ich wybicia.
W asortymencie lokalnych dostawców złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich nabyciem inwestorzy bez trudu natrafią na najpopularniejsze z nich, m.in. wspomniane wcześniej Krugerrandy, australijskiego Kangura czy chińską Pandę.
Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]