Czy warto korzystać z systemu mass collect w firmie?

Szukasz szczegółowych informacji dotyczących tego, co to takiego mass collect? Skieruj się na flobo.io.

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację wpłat na konto. Opisujemy pokrótce, jak działa mass collect i jak upraszcza organizację dużym oraz małym firmom.

Mass collect – korzyści z nadania kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest właściwie niesłychanie proste. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego identyfikatorem. Takie działanie zdaje egzamin tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest duża ilość klientów, czyli na przykład w szkołach prywatnych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, a także wszystkich działalnościach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w systemie mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, jednak wcześniejsze przypisanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jakim sposobem zrealizowali oni wpłatę (przelew z karty, tradycyjny przelew lub przelew za pośrednictwem poczty). Wykorzystanie mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie należności niż podczas księgowania przez pracownika, a jednocześnie na wyeliminowanie ewentualnych omyłek, jakie mogą wyniknąć w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla przedsiębiorstw wystawiających około 100 faktur

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili oferowana we wszystkich bankach (mają ją m.in. mBank i Bank Pekao) wypada zastanowić się nad jej zastosowaniem w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc obsługuje mniej niż setki faktur. Stosowanie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość integracji z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie łatwiejsze śledzenie spływu należności) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co po kilku miesiącach skutecznie zwiększa terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]