Czym jest kredyt obrotowy?

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które chcą je rozwijać, muszą inwestować w zakup nowatorskich maszyn oraz urządzeń. Tak ogromne wydatki trudno jest jednak sfinansować bazując tylko na własnych środkach. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać kredyt obrotowy.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe dla rolników mają w obecnie dzisiaj nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że często kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z większymi kosztami albo zawierają niekorzystne dla klienta warunki, w związku z tym nie polecamy tego rozwiązania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do niezbędnego minimum. To również dla dużej grupy rolników okazuje się bardzo dużą zaletą, ale nadal wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale też firmy. Kredyt ten można wykorzystać na finansowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa często skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam wyszukać kredyt doskonale dopasowany do potrzeb i wymagań naszego przedsiębiorstwa. Niespodziewane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy rolnikom snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać prowadzoną przez siebie działalność lub regulować swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są błyskawicznie, bez zbędnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.