Kantor internetowy – oszczędność czasu i pieniędzy

Wejdź na online kantor.

Jeszcze dekadę temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w najbliższym oddziale banku lub w kantorze – te ostatnie nadal spotkać można sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych! Jednakże w błyskawicznie zmieniającej się rzeczywistości, konsumenci pragną wymieniać waluty obce bez potrzeby opuszczania domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, wskutek tego też powstały kantory online, w których jest to możliwe.

Kantor wymiany walut przez internet – zawsze aktualny kurs przewalutowania

Operacja w kantorze online jest jednakowo łatwa jak kupno obcej waluty w fizycznym kantorze. Użytkownik wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą chce wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów internetowych jest w szczególności to, że transakcje można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut odbywa się już w porze działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, na ogół z poprzedniej doby. Następnym i bardzo ważnym atutem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te proponowane przez kantory tradycyjne i banki. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może prowadzić do uiszczenia spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze online spready zwykle nie wychodzą poza 2%. Kantory online świadczą również kilka pomocniczych usług wykorzystywanych przez klientów, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (wymiana jest przeprowadzana dopiero wtedy, gdy wskazany przez nabywcę kurs spotka się z kursem na rynku) albo w uzgodnionym przez klienta terminie.

Cenisz sobie autonomię w zarządzaniu środkami finansowymi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich doceniających komfort oraz dużą swobodę w dyspozycji swoimi funduszami. Korzystają z nich też osoby studiujące lub zatrudnione poza granicami Polski i osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej. Jednakże nim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.