Metale inwestycyjne – o sztabkach złota

Jeśli szukasz złota w sztabkach, koniecznie sprawdź goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Deponowanie pieniędzy na lokacie czy po prostu gromadzenie ich na koncie bankowym nie jest dzisiaj tak dochodowe jak jeszcze parę lat temu. Niewielkie oprocentowanie oferowane przez banki, ale także i powszechniejsza świadomość, że nie zainwestowany kapitał zapewnia zysku spowodowały, iż szukamy sposobów, które umożliwią naszym finansom zapewniać po latach dodatkowy dochód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe grono zwolenników zdobywają metale inwestycyjne, a przede wszystkim – złote sztabki.

Czy sztabki złota są pewną lokatą?

Od razu należy stanowczo podkreślić, iż lokata środków w złoto w sztabkach to wieloletnia inwestycja. Złoto zazwyczaj opiera się mniejszym i większym wahaniom dostrzeganym w gospodarce, a nawet niestabilność polityczna oraz ekonomiczna nierzadko zwiększa jego wartość. Naturalnie można odnotować wahania w jego ceny, jednakże studiując jej historyczny wykres natychmiast można dostrzec, iż z czasem idzie ona w górę. Dlaczego tak się dzieje? Od setek lat ilość tego kruszcu będąca w obiegu utrzymuje się praktycznie bez zmian. Niegdyś był on uniwersalną walutą, w tej chwili jest szeroko stosowany w przemyśle chemicznym, medycynie oraz elektronice, a także – w dalszym ciągu na potężną skalę – w złotnictwie i sztuce. Pomimo, iż pozyskiwanie złota trwa nieustannie i teoretycznie powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu zastosowanego np. do produkcji urządzeń elektronicznych (jak kable USB czy też telefony komórkowe) jest w wielu przypadkach nierentowny, wobec tego popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i oczekuje się, iż w najbliższych dziesięcioleciach trend ten nie powinien ulec zmianie.

Złoto w sztabkach – czy każdego stać na jego nabycie?

Czytając o inwestycji pieniędzy w sztaby złota większa część inwestorów momentalnie uzna, że to nie dla nich, przez duży koszt. Jednakże złote sztabki wytwarza się w wielu wagach, więc w zasadzie każdy może pozwolić sobie na lokatę pewnego wycinka oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g bądź 5 g. Takie drobne sztabki są również perfekcyjne jako upominek. Więksi inwestorzy, mający większe środki finansowe nierzadko nabywają większe sztabki złota o wadze 20 g, 500 g, jak również 1 kg. Warto jednakże pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie da się pociąć kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, wybierając cięższą sztabkę kupujemy złoto o wiele taniej. Toteż wskazane jest zamawiać złote sztabki o rozmaitym ciężarze albo zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są od razu rozparcelowane na mniejsze sztabki.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]