Bądź widoczny w Google – współpracuj z agencją SEO

Co trzeba wiedzieć o agencji SEO?

Firmy lub administratorzy sklepów internetowych, którzy marzą o tym, by pojawiać się na najlepszych pozycjach w organicznych wynikach wyszukiwania, mogą to uzyskać na minimum kilka sposobów. Pierwszy, którego nie poleca się, to podjęcie działań . Nie mając rozeznania w kwestii SEO i nie obserwując systematycznie komunikatów o modyfikacjach w algorytmie Google, ciężko postępować trafnie i – najważniejsze – skutecznie. Druga droga to zatrudnienie na etat obeznanego SEOwca, lecz nie każde przedsiębiorstwo się na to decyduje powodu ograniczeń budżetu. Trzecia metoda to nawiązanie współpracy z agencją SEO. Budżet przekazany na takie działania można dostosować do możliwości finansowych zleceniodawcy. Plusem kooperacji z agencją SEO jest to, że pomijając specjalistów od SEO w zatrudnione są tam również eksperci od programowania, kampanii Google Ads, grafiki oraz kreatywnego pisania, którzy służą merytorycznym wsparciem w tych sferach.

Agencja SEO – przejrzystość jej prac to ważny aspekt

Polskich agencji SEO jest wiele. Co wziąć pod uwagę w toku szukania firmy, która zwiększy naszą widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania? Polecamy postawić na firmę, która istnieje na rynku od kilku lat. Liczba firm SEO, a również tych reklamowych oraz kreatywnych, z każdym rokiem rośnie, co nie zawsze łączy się z jakością usług. Współpracując z agencją, która istnieje od około dekady, można mieć zaufanie, że posiada ona ogromne doświadczenie i może bez przeszkód zaprezentować interesujące portfolio swoich dotychczasowych klientów. Agencje SEO nierzadko na swoich stronach dodają dział z opisem tzw. „kejsów”. Zanim zatwierdzi się umowę warto zapoznać się ze studia takich przypadków, by wstępnie zobaczyć, jakich efektów można się spodziewać po danej agencji, jak również to jakie problemy udało jej się rozwiązać oraz z jakimi branżami pracowała. Najlepsza agencja SEO to taka, która pracuje transparentnie: informuje o harmonogramie prac na zbliżające się miesiące, jak również przesyła raporty z przeprowadzonych działań i ich rezultaty.

Inny istotny aspekt to spersonalizowana oferta i dobranie zakresu prac do potrzeb działalności prowadzonej przez klienta agencji. Jeżeli agencja SEO na pytanie ofertowe reaguje w kilka minut, a oferta wygląda jak gotowy szablon, należy traktować to jak sygnał ostrzegawczy. Po otrzymaniu pytania pracownik rzetelnej agencji SEO kontaktuje się z zainteresowanym klientem, aby dopytać o pomocnicze informacje o firmie, potrzebne do utworzenia dla niej wszechstronnej oferty. Mamy tu na myśli dane, których nie da się znaleźć tak po prostu online, jak np. informacja o realizowanych do tej pory działaniach SEO i o najważniejszych dla klienta artykułach lub usługach, które zamierza wypromować.

Co o agencji SEO mówi system rozliczenia jaki oferuje?

Z nieufnością powinno się potraktować agencje SEO, które oferują rodzaj współpracy z opłatą za uzyskany efekt. W takim modelu rozliczenie odbywa się wtedy, kiedy frazy kluczowe dotrą na wskazane w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (przykładowo wejdą do Top5 czy też pierwszej strony wyników). To nadal całkiem popularny model rozliczeń, lecz wiąże się z wysokim ryzykiem – można bowiem uzyskać błyskawiczny efekt przy pomocy łamania zasad określonych przez Google. Nieustannie aktualizowany algorytm dodatkowo nie ułatwia dotrzymania obietnic składnych zleceniodawcy, dlatego dobra agencja SEO nigdy nie gwarantuje uzyskania konkretnych pozycji. Co do opłaty za działania agencji SEO, to z rzadka bywa ona stała – na ogół w pierwszych miesiącach po podpisaniu kontraktu niezbędne jest zaangażowanie większego budżetu, żeby opracować skrupulatny audyt SEO, a potem wprowadzać w życie wszelkie wymienione w nim zalecenia. W późniejszych miesiącach współpracy, jak witryna zleceniodawcy jest już zoptymalizowana, wydatki na działania bywają dużo mniejsze.

Nasz adres:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]