Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Tutaj zobaczysz realizacje z wykorzystaniem shuttersów w salonie.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się na ogół z aranżacją wnętrz w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Jednak ten moduł osłony okiennic można wykorzystać też w naszych domach – jest to bardzo trwałe, a równocześnie wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w wielu przypadkach zda egzamin lepiej niż modne aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – dostrzegalnie zwiększają estetykę wnętrza

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, mają dwie funkcje – ozdobną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne znacznie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu pięknie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, gdyż to w salonie podejmuje się gości, jak również spędza się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. W związku z tym powinno się zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale równocześnie komfortowe. Swoboda zmiany stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła przenikającego do wnętrza, co pozwala np. na lekkie jego ściemnienie, jeśli pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub pełne jego przyciemnienie, kiedy pragniemy zobaczyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – wspaniałe rozwiązanie dla alergików

Swoboda regulacji dostępu światła do pokoju jest z pewnością najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże też z innego powodu – za ich sprawą można efektywnie kontrolować temperaturę pokoju, która ma wszak ogromny wpływ na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic shuttersów w trakcie zimy przez dłuższy czas utrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej chłód. Poza tym takie okiennice lepiej chronią przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to także wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Gromadzi się na nich mniej drobinek kurzu niż w fałdkach firanek, a ich mycie jest niesłychanie łatwe i trwa wręcz parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się również w pokoju dziecka, w łazience czy w kuchni.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]