Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

Potrzebujesz aparatów do drenażu limfatycznego? Sprawdź carepump.pl.

Presoterapia to zabieg, którego rolą jest poprawienie krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX w. – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy pompujące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do punktu ucisku, jak również kondycji zdrowotnej pacjenta.

Urządzenie do masażu limfatycznego – na obrzęki kończyn różnego typu

W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie używają aparaty do presoterapii symulujące masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne mankiety podzielone na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory urządzenie naciska na kończynę, pobudzając w ten sposób przepływ limfy. Istnieje mnóstwo powodów do korzystania z zabiegu presoterapii. To przede wszystkim obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej” i wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się także bardzo popularna wśród zawodowych sportowców, przede wszystkim jako element regeneracji powysiłkowej.

Domowy aparat do presoterapii

Mnóstwo opcji wykorzystania aparatów do masażu limfatycznego wpłynęło mocno na progres tego sprzętu. Teraz osoby na co dzień korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, za sprawą nowoczesnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest drenaż. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca i są dość lekkie, toteż bez problemu można wziąć je w podróż, np. na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być zawsze skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, ponieważ występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to np. stany zapalne czy zakrzepica, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]