Kapsułki do kawy – idealny napar za każdym razem

Na https://cafessima.pl znajdziesz więcej szczegółów o kawa kapsułki.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się też z przyjaciółmi, podjadając desery na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od setek lat, ale nadal pijemy go zazwyczaj w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki do ekspresu równie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie sporządzoną wybieramy się przeważnie do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować przeróżne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak zamienić espresso w perfekcyjne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego modna od dekad, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podsunięcie kubka lub filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki z kawą – aromatyczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są kosztowne – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Sama kawa w kapsułkach to także nie jest znaczny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przyrządzać w domu za niecałe 1,40 zł. Cena waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kawiarni, jest to zwykle ok 10%-15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich olbrzymią zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się częstokroć czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od jednego producenta. To bezpodstawne obawy. Współcześnie do większości popularnych systemów, m.in. Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można nabyć kompatybilne kapsułki.

Nasz adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]