Lampy solne i ich właściwości zdrowotne

Znajdź lampy solne.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały ogromną popularność. Należy przyznać, iż są niezmiernie estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, zapewniającym nastrojową atmosferę. Jakkolwiek czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych może zapewniać też korzyści rekonwalescencyjne?

Lampy solne – charakterystyka

Lampy solne to nie tylko piękne dekoracje wnętrz, ale także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są wykonane z brył soli, wydobytych z kopalni, a następnie wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. Najczęściej bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest włączona, nadaje ciepłe, subtelne światło, komponując przyjemną aurę w pomieszczeniu.

Zasada działania lampy solnej

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy bakterie. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, destylując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery może dostarczyć ulgę osobom cierpiącym na alergie lub ewentualnie kłopoty z układem oddechowym.

Jakie właściwości lecznicze mają lampy solne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych najczęściej wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, służąc relaksowi oraz redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, że jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy uważają, że jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń generowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie jedynie popularne dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale również możliwe źródło zdrowia oraz właściwego humoru.

Nasz adres:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]