Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Chcesz nabyć listwę podłogową? Sprawdź https://www.balticwood.pl/oferta/listwy

Wydają się niewiele wnoszącym elementem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów oraz chronią najniższą część ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To z pewnością wystarczający powód, żeby nie lekceważyć ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter mieszkania i bardzo dobrze koresponduje z eleganckimi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych materiałów. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeżeli nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]