Niepowtarzalne ozdoby wnętrz – lampy solne

Skieruj się tutaj, aby zamówić lampę solną.

Drobne ozdoby z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z różnorodnych wycieczek po świecie, a nieraz nabywamy impulsywnie, bowiem pasują do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Z rzadka aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj to po prostu ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do produkcji przedmiotów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przeważnie lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są unikalne

Lampy solne są estetyczne i bez trudu można je dobrać do wystroju mieszkania, bo kupimy je w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w kilku ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są wyjątkowe niczym linie papilarne, bo nie ma kamieni o jednakowych kształtach i strukturze krystalizacji. Szczególnie popularne są lampy solne, których klosze cechują się naturalną, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy parający się sporządzaniem owych lamp, nadają im bardziej regularne kształty, na przykład walca albo kuli.

Skąd wynika popularność lamp solnych?

Dużo ludzi sądzi, iż lampy solne mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, to znaczy generowania ujemnych jonów, które równoważą te produkowane przez otaczające nas przyrządy elektroniczne. Jony ujemne polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie między innymi osobom chorym na na alergię czy astmę. Blask, jaki emitują tego rodzaju lampy, jest delikatny i kojący, dlatego poleca się kupienie ich osobom cierpiącym na bezsenność albo stres, bowiem z ich pomocą można szybciej się uspokoić. Ale z brył soli nie produkuje się jedynie lamp solnych. Robi się z nich także pojemniczki na biżuterię i przepiękne świeczniki, a pokaźne bloki z soli stosuje się w aranżacji domów, jak również gastronomii.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]