Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Dowiedz się więcej o shuttersach wewnętrznych

Urządzając pomieszczenia, z rzadka przeznacza się wiele czasu na wyeksponowaniu okien. Najczęściej decyzja pada na szablonowe aranżacje, to znaczy zasłony i firany, które czasem zestawiane są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne budujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Na okna, ale również na drzwi garderoby – zastosowanie shuttersów

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych ruszają się i można ustawiać je pod rozmaitymi kątami, w zależności od potrzeb lokatorów. Wykonuje się je z polichlorku winylu (PCV), listw drewnianych, jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy instaluje się zwłaszcza na oknach, jednakże równie dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w naszych domach spotyka się wciąż stosunkowo rzadko, ale większość zapewne w kinie lub na ekranie telewizora, bowiem tego rodzaju okiennice są często stosowane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w Australii i południowych Stanach USA.

Ozdobne okiennice typu shutters pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters świetnie wyglądają, mają one również praktyczne funkcje. Przy ich użyciu można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem uniemożliwiać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać utracie ciepłego powietrza. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z wieloma stylami wnętrz i nie ma zazwyczaj problemów, aby umieścić je na większości ram okiennych. Produkuje i instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są z pewnością droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom nadzwyczaj stylowy wygląd, a więc wpływają na zwiększenie wartości domu. Należy także zaakcentować, że ustawienie lameli shuttersów jest ustawiane bez wykorzystania linek, co właściciele psotliwych zwierzaków lub rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się zwisające linki, uznają na pewno za kolejną zaletę.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]