Zminimalizuj transfer bakterii – podkłady higieniczne

Jeśli szukasz podkładów higienicznych, koniecznie sprawdź https://verdeavis.pl/higiena/podklady-higieniczne.html.

Stanowiące bezpośrednie niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia grzyby, wirusy i bakterie czają się dosłownie wszędzie. Największe ryzyko zakażenia panuje jednak w punktach, w których często przebywają osoby chore lub tam, gdzie w wyniku rozmaitych zabiegów narzędzia dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi punktami są głównie wszelkiego typu salony spa, gabinety kosmetyczne, szpitale i kliniki czy studia tatuażu. Żeby obniżyć zagrożenie transferu bakterii i innych szkodliwych mikroorganizmów, stosuje się rozmaite akcesoria – poza rękawiczkami silikonowymi i środkami antybakteryjnymi są to w szczególności podkłady higieniczne.

Podkłady medyczne – ochrona przed drobnoustrojami i grzybów

Wiele szkodliwych roztoczy i bakterii rozprzestrzenia się poprzez zetknięcie się skóry z zakażonym przedmiotem, dotykanym wcześniej przez jednostki zarażone. Aby zminimalizować ryzyko przenoszenia się bakterii w gabinetach i salonach kosmetycznych, korzysta się z podkładów medycznych. Z reguły są one wykonane z celulozy lub pokrewnych tworzyw i stanowią skuteczną barierę dla drobnoustrojów. Podkłady medyczne są jednokrotnego użytku i służą do wykładania m.in. stołów zabiegowych, foteli ginekologicznych i dentystycznych bądź sprzętu rehabilitacyjnego.

Podkłady jednorazowe – do używania w ogólnodostępnym WC

Jeszcze większe zagrożenie roznoszenia się infekcji skórnych wywoływanych przez bakterie panuje tam, gdzie z zakażoną nawierzchnią styka się nieosłoniona skóra – przede wszystkim w toalecie. Możliwość przeniesienia się choroby zmniejszają podkłady jednorazowe przeznaczone do stosowania na deskach klozetowych. Korzystanie z nich jest zalecane we wszelkich miejscach posiadających publiczne toalety – na przykład w urzędach, szkołach, sklepach czy biurach.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]