Źródło witamin i minerałów – sok z buraków i kiszonej kapusty

Jeśli chcesz zamówić sok z kiszonych buraków, skieruj się tutaj.

Produkty fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan znowu wróciły na polskie stoły. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają też nowe, przedtem mniej popularne owoce i warzywa. Mówiąc o zdrowotnych zaletach żywności poddanej fermentacji nie sposób zapomnieć także o napojach takich jak kwas chlebowy, kefir czy wszelkiego typu soki i zakwasy z kiszonych warzyw. Głównie te ostatnie zasługują na uwagę – pozwalają w prosty i błyskawiczny sposób wprowadzić do naszego ciała witaminy niezastąpione dla jego właściwego funkcjonowania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – jakie składniki w nich znajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie multum substancji wpływających zbawiennie na nasze samopoczucie. Najważniejszym składnikiem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za fermentację. Sok z kapusty, ogórków czy pozostałych kiszonek to również skarbnica witamin. Warta uwagi jest głównie wysoka zawartość witaminy C – już filiżanka tych soków dostarcza jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się też pić ze względu na obecność witamin z grupy B, witaminy K i E oraz znaczne nasycenie solami mineralnymi.

Z jakiego powodu należy spożywać sok z kiszonej kapusty?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, ze względu na zawartość bakterii fermentacji mlekowej korzystnie oddziałuje na nasz układ odpornościowy oraz pracę układu pokarmowego. Na domiar tego liczne witaminy polepszają funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą symptomy szkorbutu, cukrzycy i depresji, a także pomagają radzić sobie ze zmęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki winny poza tym sięgnąć osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, jak np. niestrawność czy wrzody żołądka. Wzmagają one również apetyt i stanowią ochronę podczas kuracji antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]