Akcesoria szalunkowe – jak się je wykorzystuje?

Szukasz akcesoriów szalunkowych? Sprawdź http://bit.ly/2J1PoyL.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie moduły wykorzystuje się podczas szalowania? Kiedy warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Żeby szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były wykonane w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają aktualnie sporo materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, listwy fazujące czy pozycjonujące, rurki dystansowe oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać właściwy rozstaw pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające złączenie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse umożliwiające zachowanie optymalnej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można nie uwzględnić także ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato wyposażonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Tekko czy Peri i są do nabycia w przystępnych cenach.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]