Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Potrzebujesz basenów kąpielowych? Kliknij tu.

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z prestiżem, ale jest to także ogromna wygoda, sposób na uprawianie sportu bądź odpoczynek. Na posiadanie basenu więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz konserwowane przez profesjonalną firmę to pewność ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla salonów spa bądź obiektów sportowych, a także baseny prywatne – wewnętrzne, ogrodowe czy przydomowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalistów jest zatem kluczowe do jego budowy.
Poza tym istnieje wielka liczba rodzajów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, świetne dla miłośników pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać podstawowe rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Fantastycznie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa również ogród lub halę basenową. Znakomitym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do wypoczynku, warto zamontować specjalne schody. Podobnych elementów jest jednak dużo więcej – pewne zwiększają walory użytkowe basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasz adres:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]