projekty architektoniczne domów Kraków

Czego można dowiedzieć się z projektów architektonicznych domów?

Postawienie domu to bez wątpienia bardzo duże przedsięwzięcie, które wiąże się z koniecznością wzięcia pod uwagę mnóstwa elementów. Niezbędne jest między innymi wykonanie projektu budowlanego, który uwzględniać musi także projekt architektoniczny, ponieważ jest to coś, czego w żadnym wypadku nie można pominąć. Przez kogo może on zostać opracowany? Jakie dokładnie jest jego zadanie? Dlatego jest aż tak istotny?

Projekty architektoniczne domów – co obejmują?

Projekty architektoniczne domów są wymagane do tego, by otrzymać pozwolenie na budowę. Brak tego dokumentu sprawia, że niemożliwe jest przystąpienie do budowy. Jeśli mimo nieuzyskania zgody budowa ruszy, należy liczyć się z ogromnymi konsekwencjami. W projekcie architektonicznym znajduje się mnóstwo naprawdę znaczących informacji. Pokazuje on między innymi rozmieszczenie mających znaleźć się w nieruchomości pomieszczeń tak na parterze, jak i na pozostałych piętrach. Dokładnie opisuje rozmiary, prezentuje jak rozmieszczone są mury, w których miejscach znajdują się okna, drzwi i urządzenia sanitarne. W projekcie tego typu nie może zabraknąć także rzutu więźby dachowej. W tym przypadku projekt prezentuje rozkład wszelkich elementów konstrukcyjnych. Projekt architektoniczny zawiera też zestawienie elementów, które będą użyte do wykonania dachu. Do tego uwzględniana jest precyzyjna prezentacja elewacji domu, a więc tego, jak prezentuje się on z zewnątrz.

Projekty architektoniczne domów – wybierz wysokiej klasy biuro architektoniczne

Aby być pewnym, że projekt architektoniczny będzie przygotowany poprawnie, trzeba zdecydować na usługi solidnego biura architektonicznego. Biuro takie powinno specjalizować się w realizacji projektów tego rodzaju obiektów budowlanych, które na dany moment interesują nas najmocniej. Na szczęście obecnie wyszukanie architekta świadczącego usługi w tym względzie naprawdę nie wymaga wiele wysiłku.

Nasz adres:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]