Szalunki – bez nich wiele nie zbudujesz

Dowiedz się więcej o szalunkach Kraków na https://sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to chwilowe konstrukcje pozwalające na stawianie ścian budynków. Głównie wykorzystuje się je podczas wylewania murów z betonu – wówczas są one niezbędne do tego, żeby nadać im właściwy kształt i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Ponadto szalunki wykorzystuje się też podczas wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich użycie umożliwia wykonanie otworów na drzwi, bramy oraz okna. W tym artykule objaśniamy, z czego robi się dzisiejsze szalunki i w jaki sposób inwestorzy mogą je nabyć.

Z jakich materiałów wytworzone są szalunki?

Klasycznym typem szalunków jest struktura utworzona z drewnianych desek czy też mocnych sklejek scalonych ze sobą za pomocą gwoździ, która po zdemontowaniu może zostać wykorzystana ponownie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże ciężka – wielu wykonawców i inwestorów stawia zatem zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur przeznaczonych do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania bądź składania. Tego typu szalunki wytwarza się z metalu, drewna bądź sklejki, jak również łączyć w sobie dwa a nawet trzy materiały. Najczęściej jednak korzysta się ze sklejki – przeważnie z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję łączą belki, łączniki, głowice ze stalowe lub aluminiowe i narożniki.

Wynajem szalunków – kiedy warto?

Firmy często parające się pracami budowlanymi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku ekip, które zazwyczaj oferują odmienne usługi oraz inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających wybudować pojedynczy obiekt. Zakup wszelkich modułów niezbędnych do wykonania szalunku byłby całkowicie nieodpowiedzialny finansowo . Dużo lepszym wyjściem jest wynajęcie szalunków.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]