Zalety okien skrzynkowych

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu zamówisz okna skrzynkowe.

Okna skrzynkowe kojarzymy zwłaszcza z wiekowymi obiektami. Często spotkać je możemy w starych kamienicach, wiejskich domkach oraz dworkach. Dziś są one produkowane przede wszystkim z myślą o założeniu w takich budynkach, gdyż użycie skrzynkowych okien wymagane jest przez urzędników. Należy przy tym zauważyć, że z uwagi na ich względy wizualne coraz częściej zakładane są także we współczesnych budynkach. Tym bardziej, iż dzisiejsze modele są równie wydajne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi technikami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich surowców są wytwarzane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Składają się z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest powietrze. Jest to swego typu izolator, który chroni pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach często podzielone są na cztery elementów – te u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane oddzielnie i niegdyś były wykorzystywane do wietrzenia wnętrz. Taka konstrukcja szczególnie dobrze sprawdzi się w budynkach zbudowanych przed laty – chociażby domach z czerwonej cegły.

Drewno na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, tak jak inne rodzaje, muszą być zrobione z odpowiedniego drewna. Dotychczas najchętniej wybierano sosnę oraz dąb, ale ostatnimi czasy ich producenci stosują również gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak m. in. meranti są bowiem znacznie bardziej wytrzymałe na wpływ deszczu, wiatru oraz ekstremalnych temperatur.

Nasz adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]