Chcesz nauczyć się malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Dowiedz się więcej o nauce malowania akwarelami.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną metodą artystycznego przejawiania własnego ja i nie trzeba być w tym najlepszym, by odczuwać z tego uciechę każdego dnia. Dla wielu osób jest to wszak tylko hobby albo forma zrelaksowania się po ciężkim dniu i nie szukają oni osiągnięcia w tym zakresie doskonałości. Jednakże jeżeli pragniesz malować coraz lepiej, zalecamy zapisać się na kurs malowania akwarelami.

Kurs akwareli – dla artystów-amatorów i nie tylko

Akwarele to wbrew pozorom nie jest proste medium. Rezultat końcowy wydaje się bardzo lekki i nietrudny do osiągnięcia, lecz wpływa na niego mnóstwo czynników, o których artysta-amator nie ma przeważnie pojęcia. Duży udział w samym toku malowania ma także zbieg okoliczności – akwarele to medium, które ciężko kontrolować i nawet osoby biegłe w tej technice wcale nie mogą być przeświadczone o tym, że malunek zawsze będzie taka, jak zaplanowały. Kurs malowania akwarelami to znakomite miejsce, by rozpocząć swoja przygodę z tą techniką malowania i przyswoić sobie pomocne elementarne informacje nieodzowne do rozwinięcia w sobie miłości do farb akwarelowych. Każdy jest tu radośnie widziany, niezależnie od tego, czy podjął już wcześniej próby z akwarelami, czy to jego pierwsze doświadczenie z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs podczas pierwszych godzin starannie objaśniają właściwości farb akwarelowych, różnorodność technik ich używania, jak również rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na finalny wygląd dzieła.

Czy warto uczestniczyć w kursie akwareli?

W czasie powszechności internetu nie ma przeszkód, żeby wyszukać a następnie obejrzeć poradniki, które uczą malowania farbami akwarelowymi. Jednak nigdy nie będzie to równoznaczne z udziałem w kursie akwareli prowadzonym przez biegłego instruktora ze szkoły malarstwa i rysunku. W sprawnej szkoleniu z technik artystycznych nieodzowne są porady, które kursanci słyszą od dydaktyków w czasie malowania. Te korekty pomagają sprawniej rozwijać umiejętności, a kursant nie musi głowić się nad tym, gdzie dopuścił się błędu, który przyczynił się do tego, iż dany efekt nie dał rezultatów jakich się spodziewał. Ponadto praca w zespole innych osób o podobnych pasjach formuje komfortową aurę wsparcia, które jest bardzo potrzebne w stymulacji do ciągłego doskonalenia umiejętności. Uczestnictwo w rzeczowej analizie ilustracji pozostałych kursantów, pomaga potem we rzetelnej ocenie swoich prac już odbyciu kursu.

Nasz adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]