Food pairing – poznaj nowy wymiar gotowania

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o food pairing? Skieruj się na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/zajecia-food-pairing/

Mimo, że jesteśmy przyzwyczajeni do szablonowych połączeń smaków, nie znaczy to, iż parowanie ze sobą potraw, które na pierwszy rzut oka całkiem do siebie nie pasują, nie może dać ciekawych i, co ważne, smakowitych efektów. Uświadamiamy sobie to na każdym kroku. Znaczny wpływ na nasz smak miało bez wątpienia możliwość kupna nieznanych dotychczas w naszym kraju produktów spożywczych, a także otwarcie się na odmienne tradycje kulinarne. Dzięki temu choćby kombinacja mięsa z egzotycznych owocami nikogo już nie szokuje. Ci, którzy zagustowali w takich niebanalnych fuzjach aromatów nierzadko podejmują swoje próby i na własną rękę szukają jeszcze bardziej niezwykłych kombinacji. By te jednakże przyniosły oczekiwane skutki, wypada wcześniej wyposażyć się w fachową wiedzę.

Food pairing – mieszanie aromatów w zgodną, niebanalną całość

Jeżeli chcemy, aby nasze kulinarne eksploracje rzeczywiście stały się powodem uniesień i umożliwiały ujawnienie nowych smakowych doznań, należy działać zgodnie z regułami obowiązującymi w nowoczesnej sztuce kulinarnej. Te, naturalnie, są tylko wytycznymi, o których nie należy zapominać, aby aromaty mieszają się w niezwykłą, a jednak harmonijną całość. Najlepiej uczynimy, jeśli zainteresujemy się food pairingiem. Tą nazwą określa się umiejętność zestawiania ze sobą smaków, które generalnie uchodzą za kategorycznie ze sobą niewspółgrające. Wszystkie wytyczne food pairingu są tymczasem wnikliwie przeanalizowane, a u ich podstaw leży szeroka wiedza z dziedziny biochemii, dotyczącą przede wszystkim zawartości danych składników w wykorzystywanych produktach. Food pairing nie traktuje tylko o posiłkach, ale także o napojach (w tym tych zawierających alkohol).

Food pairing polega na bujnej fantazji i wyczuciu

Do zabaw z food pairingiem wymagane są wyczucie i duża wyobraźnia, niemniej jednak to nie one będą najważniejsze. W wyższym stopniu jest istotna wiedza z zakresu zawartości poszczególnych substancji w ingredientach potraw oraz tego, jak reagują one z pozostałymi związkami. Wobec tego świetnym posunięciem będzie uczestnictwo w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez wykwalifikowanego szefa kuchni – przede wszystkim dlatego, iż przekazanie niezbędnej wiedzy trwa przeważnie kilka godzin.

Nasz adres:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]