Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Kliknij tutaj, jeżeli interesuje Cię korzystna oferta kursu Adobe Photoshop.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dłuższego czasu próbuje nadążyć za rozwojem cyfrowym. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, bowiem te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego korzystają głównie z zaawansowanego oprogramowania. Znając te realia ogromna grupa początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem niezwłocznie sięga po popularne programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – bezgraniczna wolność dla artystów

Jest kilka programów używanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż został stworzony jako software do obróbki fotografii, szybko stał się ulubionym oprogramowanie game devów oraz artystów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak przykładowo ArtRage, Corel Painter czy Clip Paint Studio, w których dzięki wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przypominające malunki wykonane farbami akrylowymi, farbami akwarelowymi bądź temperą. Malarstwo cyfrowe daje twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość korygowania błędnych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak kupować!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z opcją kontaktu z twórcą kursu

W zasadzie nauka malarstwa cyfrowego toczy się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić samemu, aczkolwiek żeby właściwie rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać najpopularniejsze techniki używania pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, najlepiej wziąć udział w kursie przygotowanym przez kompetentnego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie szkolenia jest rozległe i uczą one znacznie więcej niż jedynie najważniejszych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi konsultacje z twórcą szkolenia.

Nasz adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]