Filtry powietrza do domu – czy usuwają pyły i wirusy?

Polacy powoli przekonują się, jakże istotna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: kurz, pyły zawieszone PM2.5, dym tytoniowy, spaliny samochodów czy wirusy i drobnoustroje. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w domu czy miejscu pracy?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele zanieczyszczeń usuną?

Dzisiaj najlepszym wyjściem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie wychwycona w ich filtrze. Urządzenia o najwyższej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują praktycznie 100% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem jest znacznie efektywniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – plusy

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy stopień filtracji. Zatrzymują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co eliminuje pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10, sadzę czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka zatrzymuje również wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, natomiast jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są proste w użyciu oraz energooszczędne.