Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Jeśli szukasz podłóg drewnianych Baltic Wood, skieruj się na ten adres.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie łatwe, więc wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Warto pamiętać również o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – powinieneś odczekać czterdzieści osiem godzin – dzięki temu pozbędą się nagromadzonej wody. Wszystko gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe najlepiej montować startując z rogu pokoju. Przed pracą, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem później producent ma prawo nie uznać reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum to 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je wertykalnie do źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – w ten sposób, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej ściany. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Podobnie jak inne produkty z drewna, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków klimatycznych w domu. Musisz zatem zostawić dylatacje o szerokości minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]